برای نخستین بار؛

300 هزار قطعه بچه ماهی کپور در منابع آبی بستک رهاسازی شد

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی بستک از رهاسازی 300 هزار قطعه بچه ماهی کپور برای نخستین بار در منابع آبی این شهرستان خبر داد.

 

حسین رضایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بستک با بیان اینکه آب پشت سدها بهترین مکان برای پرورش ماهی کپور است، اظهار داشت: به دلیل شرایط خاص آب و هوایی بستک، امکان پرورش این ماهی وجود دارد.
وی افزود: استخرهای آب کشاورزی و آب پشت سدهای بستک مکانی مناسب برای پرورش ماهی کپور است که به دلیل پرورش طبیعی و عدم تغذیه مصنوعی این ماهیان پس از یک سال به وزن مناسب برای برداشت می‌رسند.
مدیر جهاد کشاورزی بستک با بیان اینکه طرح پرورش ماهی کپور با مشارکت اداره کل شیلات هرمزگان در این شهرستان اجرا می‌شود، تصریح کرد: در این طرح 300 هزار قطعه بچه ماهی کپور در استخرهای آب کشاورزی و پشت سدهای بستک رهاسازی شده است.
وی افزود: در این طرح از گونه‌های مختلف ماهی کپور از نوع کپور معمولی، کپور نقره‌ای، کپور سرگنده و کپور علفخوار استفاده شده است.
رضایی ادامه داد: به دلیل شرایط مناسب و حجم زیاد ذخایر آبی سد گودگز ، در این طرح 200 هزار قطعه بچه ماهی کپور در این سد رها شده و همچنین 50 هزار قطعه در سد کوخرد، 20 هزار قطعه سد هنگویه و 7 هزار و 500 قطعه در استخر کشاورزی کارگز بستک رهاسازی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی بستک در پایان تصریح کرد: پرورش گونه‌های مختلف ماهی کپور بهترین روش برای پرورش ماهیان گرمابی بوده که در این روش از تمام سطوح غذایی موجود در منابع آبی استفاده می‌شود و هیچ کدام از سطوح غذایی بدون استفاده نمی‌ماند.
انتهای پیام/م30.

 منبع : خبرگزاری فارس نیوز

###############################################################################

این هم وبلاگ جدید که قولش رو داده بودم

http://mixnotes.blogsky.com

 

پایین این مطلب یک نرم افزار موبایل که یک قرآن صوتی  خیلی ارزنده است

زحمت بکشید دانلودش کنید رو اکثر گوشی ها نصب میشه.

خیلی قشنگه تو این هیاهو و دلزدگیها خیلی به آدم می چسپه.

اگه از این همه موزیک های بی روح خسته شدین  مطمئنا از این هیچ وقت خسته نمیشین .

کافیه به موبایل منتقل و نصبش بکنید

برای دریافت  روی کلمه دانلود پایین کلیک راست بکنید و سپس گزینه  save target as را انتخاب نمایید

دانلود

qoran